Blog

چه حلقه ای برای ازدواج انتخاب کنیم

by حلقه ازدواج - حلقه نامزدی in ژوئن 18, 2019

یکی از کهن ترین رسوم مشترک زوج ها در بین جوامع استفاده از حلقه ازدواج می باشد که علاوه بر مشخص کردن تعهد و وضعیت تاهل، نشانه و نمادیست مبنی بر همراه هم بودن و به یاد هم بودن در هر زمان و هر مکان. تقریبا در همه فرهنگ های مدرن، زوج های جوان، پیش از ازدواج، یا پس از مراسم نامزدی و یا بعد از ازدواج از حلقه ازدواج به عنوان نماد مشترک عشق استفاده می کنند . 

 

حلقه ازدواج از چه جنسی بخریم؟ طلا، نقره یا پلاتین

در انتخاب حلقه ازدواج حتما به این نکات توجه داشته باشید که آنچه به یک حلقه ازدواج معنا می بخشد، ارزش معنوی و مفهومی آن است و نه صرفا جنس آلیاژ به کار رفته در آن. اما به طور معمول تقریبا در همه جوامع از طلا به عنوان عنصر سازنده حلقه ادواج استفاده می شود. شاید علت این موضوع این است که بسیاری از افراد ترجیح می دهند نماد تعهد و عشق ارزشمند آن ها، خود یک چیز ارزشمند باشد. به علاوه، طلا از سایر عناصر مانند نقره و پلاتین براق تر و خوش آب و رنگ تر بوده و بر خلاف آن ها، هرگز دچار پوسیدگی و زنگ زدگی نشده و به بیان دیگر طلا عنصری جاودانه است. طلای مورد استفاده در انگشتر نامزدی و حلقه ازدواج نیز خود دارای رنگ های متفاوت بوده که در این بین معمولا رنگ طلای زرد براق، طلای سفید و طلای رز گلد (رنگ طلایی متمایل به مسی) رایج تر است. 

حلقه ساده یا پرنگین

یکی از عمده ترین سوالاتی که در خرید حلقه ازدواج پیش می آید این است که حلقه ساده بخریم یا حلقه کار شده با جواهر و به اصطلاح انگشتر ازدواج. پاسخ به این سوال تا حدی به سلیقه شخصی شما و همچنین رسوم منطقه ای باز می گردد اما در این باره نکاتی وجود دارد که دانستن آن ها خالی از لطف نیست. اول این که فارغ از قیمت مناسب تر، حلقه ازدواج ساده رایج ترین نوع حلقه در کل دنیا بوده و دارای طرفداران بی شماری می باشد. به طوری که حلقه ازدواج ساده، همواره انتخاب ثروتمند ترین و سرشناس ترین افراد جهان از هنرمندان گرفته تا ورزشکاران تا سیاست مداران می باشد. همچنین این نوع حلقه، بر خلاف مدل های دارای نگین که در سال های پیشین مدتی در کشور ما نیز مرسوم شده بود، هرگز تابع مد نبوده و مدل آن هرگز کهنه و منسوخ نمی گردد . همچنین این نوع حلقه، بر خلاف مدل های دارای نگین که در سال های پیشین مدتی در کشور ما نیز مرسوم شده بود، هرگز تابع مد نبوده و مدل آن هرگز کهنه و منسوخ نمی گردد.
نکته بعدی مربوط به قیمت حلقه ها است. حلقه ساده با توجه به این که به طور صد درصد از طلا ساخته می شود و دارای سنگ تزیینی و … نمی باشد، لذا اگر روزی قصد فروش آن را داشته باشید، قادر به فروش آن به نرخ روز طلا هستید، برخلاف مدل های نگینی که در هنگام خرید، کل آن به قیمت طلا و جواهر محاسبه شده و اگه روزی قصد فروش آن را داشته باشید، طلافروشان سنگ ها و نگین ها را جدا کرده و از وزن کل کم می کنند. البته انگشتر های ازدواج جواهر کار شده نیز بسته به نوع و ترتیب جواهر به کار رفته می توانند بسیار زیبا و چشم نواز باشند که البته این زیبایی، رابطه مستقیمی با قیمت این نوع جواهر دارد.

همچنین بخوانید: رنگ مو چقدر باید روی سر بماند؟

چه حلقه ای برای ازدواج انتخاب کنیم؟
چه حلقه ای برای ازدواج انتخاب کنیم؟

حلقه های ساده یا طراحی شده

علاوه بر حلقه به صورت کاملا ساده، یکی از پر طرفدار ترین حالت ها حک اسم یا تاریخ خاص و یا اثر انگشت در پشت یا روی حلقه ها می باشد که یک حلقه ازدواج ساده را تبدیل به یک یادگاری ابدی که منحصر به شخص شماست می کند.

به علاوه، برای نشان نامزدی و همچنین برای کسانی که می خواهند نشانی جز حلقه ازدواج ساده و یا طرح های نگین دار قدیمی داشته باشند، حلقه و انگشتر های آویز دار، رینگ اسم، انگشتر دو اسم و انگشتر های فانتزی لیزر، از دیگر گزینه های مناسب می باشد.

اگر شما فروشنده حلقه هستید و طلافروشی دارید و در کار حلقه ازدواج و حلقه نامزدی هستید ما میتوانیم شما را در این سایت معرفی کنیم

تماس با ما جهت اضافه شدن در سایت

همچنین اگر شما در کسب و کار دیگری فعالیت دارید و تخصص شما مورد دیگری است ما برای تخصص شما هم سایت داریم می توانید با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

2 Comments

Leave a Reply