مراکز خرید و فروش حلقه ازدواج در تهران کجاست؟

by حلقه ازدواج - حلقه نامزدی in سپتامبر 26, 2019

مراکز خرید و فروش حلقه ازدواج در تهران کجاست؟

 اگر در آستانه ازدواج و یا نامزدی هستید و می خواهید بدانید

حلقه ازدواج چیست؟

فلسفه پوشیدن حلقه ازدواج چیست؟

مشهورترین حلقه ازدواج به چه کسی تعلق دارد؟

و بهترین مراکز خرید حلقه ازدواج در تهران کجاست؟ با ما همراه باشید.

 

حلقه ازدواج چیست؟

 حلقه ازدواج انگشتری است که به نشانه تعهد میان دو زوج در انگشت حلقه قرار می گیرد.

 

تاریخچه حلقه ازدواج در مصر باستان

 بطور تاریخی، اولین استفاده از حلقه ازدواج به دوران مصر باستان بازمی گردد. در کتیبه های مصر باستان نشانه های واضحی از وجود حلقه در انگشت انگشتری فراعنه ای دید ی شود که همسرانی داشته اند. 

 

تاریخچه حلقه ازدواج در یونان و روم باستان

 اولین کسانی که پیوندی عاطفی میان انگشت حلقه با حلقه انگشتری پیدا کردند مردم یونان و روم باستان بودند. آن ها معتقد بودند در این انگشت در سمت چپ، رگی وجود دارد که مستقیما به قلب متصل می شود.

 

حلقه ازدواج در آمریکای شمالی

 در ایالات متحده آمریکا و کانادا مرسوم بود که تنها زنان حلقه ازدواج بدست کنند. پس از آغاز قرن بیستم این رسم تغییر پیدا کرد و امروزه هم زنان و هم مردان امریکایی انگشتر ازدواج به دست می کنند.

 

حلقه های ازدواج از چه جنسی هستند؟

 امروزه حلقه های ازدواج عموما از جنس طلا، نقره، پلاتین و یا سایر فلزات ارزشمند هستند. وجود حلقه های چرمی در دست بردگان اما، این نظریه را تقویت می کند که آن ها ابتدا نشان از مالکیت بردگان جنسی داشته است. 

 

انواع حلقه های ازدواج

 حلقه های ازدواج اشکال متنوعی دارند اما برخی از انواع آن از بقیه مشهورتر اند. این حلقه ها عبارتند از:

 

حلقه جیمل

 این نوع حلقه که در اروپا قرن 16 و 17 بسیار مرسوم بوده است، حلقه ای است که از گوشه باز شده و در جفت خود قفل می شود. این قفل در مراسم ازدواج توسط کشیش باز می شده و حلقه در انگشت زوجین قرار می گرفت است.

 

حلقه شعری

 به حلقه های که بر روی آنها اشعار عاشقانه حک می شود حلقه شعری گفته می شود. این نوع حلقه ها به ویژه در دوران رنسانس بسیار محبوب بوده اند.

 

حلقه نامزدی

 این حلقه که ظریف تر و کم ارزش تر از حلقه ازدواج است، در کشورهای خاورمیانه به عنوان نشانه ای برا عروس آورده می شود. حلقه نامزدی معمولا در دست راست قرار می گیرد. 

 

حلقه ازدواج در ادیان

 در ادیان درمورد استفاده از حلقه ازدواج باورهای متفاوتی وجود دارد.

 

حلقه ازدواج در دین اسلام

 از آنجا که استفاده از طلا برای مردان در اسلام ممنوع است، حلقه مردانه عموما از جنس نقره یا پلاتین ساخته می شوند. در دین اسلام مرسوم است که حلقه داماد بزرگتر و سنگینتر از حلقه عروس باشد. همچنین خرید حلقه داماد بر عهده خانواده عروس و خرید حلقه عروس بر عهده خانواده داماد است.

 

حلقه ازدواج در دین مسیحیت

 به باور مسیحیان، روح القدس از طریق حلقه ازدواج عروس و داماد را مستقیما به هم پیوند می دهد.

 

حلقه ازدواج در یهودیت

 بسیاری از مردان یهودی ارتدوکس حلقه ازدواج نمی پوشند. آنها تنها عبارت “شما به وسیله این حلقه مطابق آیین موسی با من تقدیس شده اید” را بر زبان می آورند. در سایر شاخه های یهودیت هم عروس و هم داماد حلقه دست می کنند.

 

مشهورترین حلقه ازدواج دنیا

 مشهورترین حلقه ازدواج دنیا در حال حاضر به کیت میدلتون تعلق دارد که پیش از او به مادر شوهرش، پرنسس دایانا تعلق داشت. این حلقه که در 32 فوریه 1981 از سوی پرنس چارلز به پرنسس دایانا تقدیم شد یاقوتی آبی رنگ با 33 قیراط وزن داشت.

 

مراکز خرید و فروش حلقه ازدواج در تهران کجاست؟

مراکز خرید و فروش حلقه ازدواج در تهران کجاست؟

مرکز خرید حلقه ازدواج در تهران کجاست؟

 اگر در تهران زندگی می کنی و قصد خرید حلقه را دارید، بدون شک تنوع فراوان بازارهای حلقه شما را سردرگم کرده است. با ما همراه باشید تا مهم ترین بوس های خرید حلقه در تهران را  به شما معرفی کنیم.

 

بازار بزرگ تهران

 مانند هر کالای دیگری، مهم ترین بورس حلقه ازدواج در تهران در این بازار قرار دارد. راسته طلا فروشی این بازار در منطقه 12 تهران و در نزدیکی مترو 15 خرداد واقع شده است.

 

پاساژ قائم

 این پاساژ بزرگ واقع در تجریش، یک طبقه کامل را به طلا فروشی های معتبر اختصاص داده است. پاساژ قائم تجریش در میدان تجریش-خیابان شهرداری قرار دارد.

 

راسته طلا فروشی خیابان کریم خان

 این خیابان نیز از قدیمی ترین و مشهورترین بورس های خرید حلقه نامزدی و ازدواج در تهران است. نکته قابل توجه به اینکه حلقه مورد نظر خود را می توانید در این بازار با قیمتی بسیار مناسب تر از سایر بورس ها بیابید.

 

گالری های طلا فروشی میرداماد و ولیعصر

 اگر به دنبال یک طرح منحصر بفرد برای حلقه خود می گردید، گالری های خیابان میرداماد و ولیعصر بهترین گزینه برای شماست. مشهورترین نام های طلاسازی و گوهرشناسی ایران در این بازار قرار دارند که قدمت برخی از آنان به بیش از 2 قرن می رسد.

 

طلا فروشی های شمیران

 پاساژ تیراژه در بزرگراه اشرفی- قبل از بزرگراه همت مقصد آن دسته از خریدارانی است که به طراحی های مدرن تر علاقه مندند. اگر طرفدار سبک های جدیدتر هستید، پاساژ میلاد واقع در شهرک غرب-میدان صنعت-بلوار فرحزادی نیز مکان مناسبی برای خرید شماست.

 

با مطلب درباره حلقه ازدواج همراه ما بودید. اگر سوالی دارید که در متن بالا بدون پاسخ مانده است، خواهشمندیم آن را با ما در میان بگذارید.
Leave a Reply